Přejít na hlavní navigaci

Drobečková navigace

KALENDÁŘ

 • 23

  Fórum pražských senátorů - Výstavba paralelní dráhy a rozšíření Letiště Václava Havla – příležitost či hrozba pro Prahu?

  23. červen od 8:30 

 • 22

  Seminář Co ukázala vládní opatření během pandemie o sociálních politikách Česka?

  22. června se na půdě Senátu uskutečnil ve spolupráci s Institutem pro sociální inkluzi seminář s názvem Co ukázala vládní opatření během pandemie o sociálních politikách Česka? 

 • 10

  24. schůze Senátu

  Ve dnech 10.-11. června proběhla 24. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde. Vystoupení senátora Hilšera ke Zprávě o životním prostředí ČR naleznete zde, vystoupení k novele LZSP zakotvující právo bránit život i se zbraní k poslechu zde.

 • 08

  Panelová diskuse Občan a právo v době pandemie

  V pondělí 8. června proběhne v prostorách Sněmovní 7 panelová diskuse na téma "Občan a právo v době pandemie. Aneb jak se vláda vypořádala s hrozbou pandemie po právní stránce". Společně s dalšími hosty budeme diskutovat o charakteru krizových opatření z hlediska práva, o rizicích zneužití pandemie k omezení demokracie či o ekonomických dopadech krizových opatření.  Dalšími hosty jsou: Ondřej Dostál, právník, odborník na zdravotní právo, který uspěl se žalobou na stát Liang-Ruey Ke, ředitel Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze Filip Matějka, ekonom CERGE Robert Basch, ředitel Nadace OSF Diskuzi moderuje Jan Moláček (Deník N) Odkaz na FB událost zde.

 • 02

  Demonstrace "Braňme demokracii"

  2. června Marek Hilšer vystoupil na demonstraci Braňme demokracii. 

 • 27 květen

  Návštěva rodinné farmy ve Velkých Bílovicích

  27. května senátor Marek Hilšer navštíví na základě pozvání rodinnou farmu v jihomoravských Velkých Bílovicích. Tématem setkání bude problematika českého zemědělství, podpora malých farmářů a problémy, se kterými se farmáři potýkají.

 • 23 květen

  ZRUŠENO - Freedom fest Ostrava 2020

  ZRUŠENO - 23. května 2020 se Marek Hilšer zúčastní ostravského Freedom Festu, jehož součástí bude kromě hudebního a dalšího doprovodného programu také benefiční Běh pro Paměť národa. Výtěžek Běhu bude využit na pokrytí nákladů natáčení osudů politických vězňů, válečných veteránů, disidentů či obětí holocaustu. Hlavní část programu proběhne na Slezskoostravském hradu. Odkaz na FB událost naleznete zde. Festival organizačně zaštiťuje Centrum PANT. 

 • 20 květen

  23. schůze Senátu

  20. května se konala 23. schůze Senátu. Její celý průběh naleznete zde. 

 • 13 květen

  22. schůze Senátu

  13. května proběhla 22. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde.

 • 29 duben

  21. schůze Senátu

  Ve dnech 29. a 30. dubna 2020 proběhla 21. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde. 

 • 16 duben

  20. schůze Senátu

  Ve dnech 16. a 17. dubna proběhla 20. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde. 

 • 09 duben

  19. schůze Senátu

  9. dubna 2020 proběhla 19. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde. 

 • 25 březen

  18. schůze Senátu

  25. března 2020 proběhla 18. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde. 

 • 18 březen

  17. schůze Senátu

  18. března 2020 proběhla 17. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde.

 • 07 březen

  Den s TGM

  7. března 2020 se Marek Hilšer zúčastní akce "Den s TGM", která proběhne v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech. Podrobný program naleznete v přiloženém souboru.

 • 05 březen

  Seminář Dodržování lidských práv na území poloostrova Krym

  5. března 2020 proběhne v Jednacím sále Vladislavského paláce seminář s názvem Dodržování lidských práv na území poloostrova Krym. V rámci semináře vystoupí například Oleh Sencov, bývalý politický vězeň a držitel Sacharovovy ceny Evropského parlamentu. Kompletní program naleznete v přiloženém souboru. Účast je třeba potvrdit do 2. března na e-mail borodacovah@senat.cz

 • 02 březen

  Exekuce v ČR: historie a současnost

  Senátor Marek Hilšer přijal pozvání TOP tým Praha na diskuzní setkání k tématu exekucí. Akce proběhne 2. března 2020 od 18 hod. ve Skautském institutu. FB pozvánka zde.

 • 19 únor

  16. schůze Senátu - volba nového předsedy horní komory

  19. února proběhla mimořádná schůze Senátu, na které se volil nový předseda horní komory. Zesnulého Jaroslava Kuberu nahradil jeho stranický kolega Miloš Vystrčil (ODS). Průběh schůze naleznete zde.

 • 12 únor

  Setkání občanů k problematice krátkodobého ubytování

  12. února se zúčastním setkání občanů k problematice krátkodobého ubytování a jeho dopadů na život. Akce proběhne od 17:00 v aule ZŠ Vodičkova pod záštitou spolku Snesitelné bydlení v centru Prahy. Odkaz na FB událost naleznete zde.  

 • 10 únor

  Až přijde válka - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na promítání dokumentárního filmu Až přijde válka. 10. února 2020 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři, Řehořova 19, Praha 3 - Žižkov  

 • 29 leden

  15. schůze Senátu

  29. ledna 2020 proběhla 15. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde. 

 • 13 leden

  Mečiar - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na promítání dokumentárního filmu Mečiar. 13. ledna 2020 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři, Řehořova 19, Praha 3 – Žižkov

 • 13 prosinec

  Studentská konference Totalita vs. demokracie včera, dnes a zítra

  Dne 13. 12. vystoupím na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži na studentské konferenci "Totalita vs. demokracie včera, dnes a zítra". V rámci konference se do diskuze zapojí také učitelé a především studenti.

 • 11 prosinec

  14. schůze Senátu

  11. prosince 2019 proběhla 14. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde.

 • 09 prosinec

  Baťa - první globalista - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na promítání dokumentárního filmu Baťa – první globalista. 9. prosince 2019 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři, Řehořova 19, Praha 3 - Žižkov

 • 04 prosinec

  13. schůze Senátu

  4. prosince 2019 se uskuteční 13. schůze Senátu. Na programu bude mimo jiné hlasování o návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociální podpoře. Součástí projednávaného tisku je také navýšení rodičovského příspěvku. Celý program naleznete zde. Průběh schůze vč. stenozáznamů z vystoupení senátorů naleznete zde.

 • 28 listopad

  Konference ve francouzském Národním shromáždění

  Ve dnech 28.-29 listopadu se na pozvání Frédérica Petita, poslance francouzského Národního shromáždění, zúčastním meziparlamentního setkání u příležitosti oslav 30 let od pádu železné opony. V rámci debaty vystoupím s příspěvkem o Sametové revoluci a pádu komunistické diktatury v Československu a roli Václava Havla.

 • 27 listopad

  Přednáška na FHS: Zkušenosti s politickým marketingem

 • 24 listopad

  Debata s Markem Hilšerem a Mikulášem Peksou

  24. listopadu 2019 proběhla v českobudějovické Žižkárně debata s Markem Hilšerem a europoslancem Mikulášem Peksou (Piráti). Tématem diskuze byl význam EU a její budoucí směřování. 

 • 21 listopad

  Účast v porotě akce "Co dělají školy pro demokracii?"

  21. listopadu se Marek Hilšer zúčastnil jako porotce vyhlášení soutěže "Co dělají školy pro demokracii?" V rámci soutěže bylo představeno několik velmi inspirativních projektů žákovských parlamentů. Senátor Marek Hilšer bude i nadále podobné akce podporovat, jelikož pěstovat občanskou participaci je důležité již v co nejútlejším věku.

 • 21 listopad

  Diskuze s občany na téma "Jak se bránit negativním dopadů krátkodobého ubytování?"

  21. listopadu 2019 se senátor Marek Hilšer zúčastnil diskuse s občany k problematice tzv. krátkodobého ubytování. Na setkání, které zorganizoval spolek Snesitelné bydlení v centru Prahy, mohli občané sdílet své postřehy a problémy, které s sebou tento novodobý fenomén sdílené ekonomiky přináší. 

 • 11 listopad

  Svědkové Putinovi - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na promítání dokumentárního filmu Svědkové Putinovi. 11. listopadu 2019 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři, Řehořova 19, Praha 3 - Žižkov

 • 11 listopad

  Debata se studenty brněnského gymnázia

  11. listopadu od 10:00, Cejl 73, Brno (budova odboru školství JMK)  

 • 06 listopad

  Debata s občany v Čáslavi

  6. listopadu 2019 od 19 hodin, Nová scéna Dusíkova divadla v Čáslavi

 • 20 říjen

  Pracovní cesta Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky do Ruské federace

  V rámci práce Stálé komise pro sdělovací prostředky jsem navrhl oficiální cestu do Ruské federace, kde jsme se zabývali svobodou slova. Cesta se uskutečnila v termínu 20.-23. října. Kromě představitelů Rady federace jsme jednali se zástupci opozičních politiků, navštívili nezávislá média a podpořili organizaci Memoriál, která se zabývá studiem totality v bývalém Sovětském svazu. V rámci oficiální cesty jsme položili květiny na pietní místo, kde byl zavražděn opoziční politik Boris Němcov.

 • 16 říjen

  Debata s občany v Mohelnici

  Rád jsem přijal milé pozvání debatovat v Mohelnici. Na debatě, jež se uskutečnila 16. října 2019, jsme diskutovali nejenom otázky týkající se mé práce v Senátu, ale také postřehy z mé prezidentské kandidatury či mého působení na lékařské misi v Africe.

 • 08 říjen

  Vernisáž výstavy v Českém Krumlově

  U příležitosti 30. výročí masakru na náměstí Nebeského klidu v Pekingu zaštítil Marek Hilšer fotografickou výstavu dokumentující tehdejší dramatické události, které znamenaly konec snah o demokratizaci čínského komunistického režimu.

 • 07 říjen

  Forman vs. Forman - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na projekci dokumentárního filmu Forman vs. Forman. Hostem večera bude autorka filmu paní Helena Třeštíková. 7. října 2019 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři Marka Hilšera, Řehořova 19, Praha 3 - Žižkov

 • 22

  Výstava "Masakr na náměstí Nebeského klidu 1989"

  Dne 22. července jsme v prostorách Valdštejnské zahrady zahájili výstavu k 30. výročí masakru na náměstí Nebeského klidu. Vernisáže se zúčastnili také velvyslanci několika zemí, například USA, Francie, Chorvatska, Švýcarska či Tchaj-wanu. Veřejnost měla možnost si volně přístupnou výstavu prohlédnout do konce měsíce srpna. 

 • 28 květen

  Čína 30 let po masakru na náměstí Nebeského klidu

  Dne 28. května proběhla v mé senátorské kanceláři debata na téma Čína 30 let po masakru na náměstí Nebeského klidu. V rámci debaty vystoupili prof. Olga Lomová, sinoložka působící na Ústavu Dálného východu na Filozofické fakultě UK, a dále Filip Jirouš a Kateřina Procházková, analytici projektu Sinopsis. 

 • 21 květen

  Výstava "Váš pohled, náš svět"

  Dne 21. května 2019 se v Chodbě místopředsedů v Senátu PČR uskutečnila vernisáž veřejné výstavy s názvem „Váš pohled, náš svět“. Nad výstavou, kterou pořádala organizace Centrum provázení, jsem převzal záštitu. Centrum provázení nabízí podporu rodinám dětských pacientů s vzácným či těžkým zdravotním postižením při léčebné i paliativní péči.

 • 25 duben

  Debata českých a francouzských občanů o společné Evropě

  Dne 25. dubna 2019 proběhla ve Sloupovém sálu v Sněmovní 7 debata o budoucnosti Evropské unie z pohledu Čechů a Francouzů. Debata byla pořádána ve spolupráci s Frédericem Petitem, poslancem francouzského Národního shromáždění reprezentujícího francouzské občany žijící ve střední a východní Evropě.

 • 01 duben

  Velezrada aneb Porušuje prezident hrubě Ústavu?

  Debata na téma velezrada a porušování Ústavy

 • 03

  Zasedání Komise pro spravedlivé důchody

 • 21

  Zasedání Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku

 • 22

  25. schůze Senátu

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde.

 • Na tento den znejsou naplánované žádné akce

Nenechte si ujít


Sociální sítě