Přejít na hlavní navigaci

Drobečková navigace

KALENDÁŘ

 • 26 květen

  Galavečer Francouzsko-české obchodní komory

 • 01 duben

  Velezrada aneb Porušuje prezident hrubě Ústavu?

  Debata na téma velezrada a porušování Ústavy

 • 25 duben

  Debata českých a francouzských občanů o společné Evropě

  Dne 25. dubna 2019 proběhla ve Sloupovém sálu v Sněmovní 7 debata o budoucnosti Evropské unie z pohledu Čechů a Francouzů. Debata byla pořádána ve spolupráci s Frédericem Petitem, poslancem francouzského Národního shromáždění reprezentujícího francouzské občany žijící ve střední a východní Evropě.

 • 21 květen

  Výstava "Váš pohled, náš svět"

  Dne 21. května 2019 se v Chodbě místopředsedů v Senátu PČR uskutečnila vernisáž veřejné výstavy s názvem „Váš pohled, náš svět“. Nad výstavou, kterou pořádala organizace Centrum provázení, jsem převzal záštitu. Centrum provázení nabízí podporu rodinám dětských pacientů s vzácným či těžkým zdravotním postižením při léčebné i paliativní péči.

 • 28 květen

  Čína 30 let po masakru na náměstí Nebeského klidu

  Dne 28. května proběhla v mé senátorské kanceláři debata na téma Čína 30 let po masakru na náměstí Nebeského klidu. V rámci debaty vystoupili prof. Olga Lomová, sinoložka působící na Ústavu Dálného východu na Filozofické fakultě UK, a dále Filip Jirouš a Kateřina Procházková, analytici projektu Sinopsis. 

 • 22

  Výstava "Masakr na náměstí Nebeského klidu 1989"

  Dne 22. července jsme v prostorách Valdštejnské zahrady zahájili výstavu k 30. výročí masakru na náměstí Nebeského klidu. Vernisáže se zúčastnili také velvyslanci několika zemí, například USA, Francie, Chorvatska, Švýcarska či Tchaj-wanu. Veřejnost měla možnost si volně přístupnou výstavu prohlédnout do konce měsíce srpna. 

 • 07 říjen

  Forman vs. Forman - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na projekci dokumentárního filmu Forman vs. Forman. Hostem večera bude autorka filmu paní Helena Třeštíková. 7. října 2019 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři Marka Hilšera, Řehořova 19, Praha 3 - Žižkov

 • 08 říjen

  Vernisáž výstavy v Českém Krumlově

  U příležitosti 30. výročí masakru na náměstí Nebeského klidu v Pekingu zaštítil Marek Hilšer fotografickou výstavu dokumentující tehdejší dramatické události, které znamenaly konec snah o demokratizaci čínského komunistického režimu.

 • 16 říjen

  Debata s občany v Mohelnici

  Rád jsem přijal milé pozvání debatovat v Mohelnici. Na debatě, jež se uskutečnila 16. října 2019, jsme diskutovali nejenom otázky týkající se mé práce v Senátu, ale také postřehy z mé prezidentské kandidatury či mého působení na lékařské misi v Africe.

 • 20 říjen

  Pracovní cesta Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky do Ruské federace

  V rámci práce Stálé komise pro sdělovací prostředky jsem navrhl oficiální cestu do Ruské federace, kde jsme se zabývali svobodou slova. Cesta se uskutečnila v termínu 20.-23. října. Kromě představitelů Rady federace jsme jednali se zástupci opozičních politiků, navštívili nezávislá média a podpořili organizaci Memoriál, která se zabývá studiem totality v bývalém Sovětském svazu. V rámci oficiální cesty jsme položili květiny na pietní místo, kde byl zavražděn opoziční politik Boris Němcov.

 • 06 listopad

  Debata s občany v Čáslavi

  6. listopadu 2019 od 19 hodin, Nová scéna Dusíkova divadla v Čáslavi

 • 11 listopad

  Svědkové Putinovi - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na promítání dokumentárního filmu Svědkové Putinovi. 11. listopadu 2019 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři, Řehořova 19, Praha 3 - Žižkov

 • 11 listopad

  Debata se studenty brněnského gymnázia

  11. listopadu od 10:00, Cejl 73, Brno (budova odboru školství JMK)  

 • 21 listopad

  Účast v porotě akce "Co dělají školy pro demokracii?"

  21. listopadu se Marek Hilšer zúčastnil jako porotce vyhlášení soutěže "Co dělají školy pro demokracii?" V rámci soutěže bylo představeno několik velmi inspirativních projektů žákovských parlamentů. Senátor Marek Hilšer bude i nadále podobné akce podporovat, jelikož pěstovat občanskou participaci je důležité již v co nejútlejším věku.

 • 21 listopad

  Diskuze s občany na téma "Jak se bránit negativním dopadů krátkodobého ubytování?"

  21. listopadu 2019 se senátor Marek Hilšer zúčastnil diskuse s občany k problematice tzv. krátkodobého ubytování. Na setkání, které zorganizoval spolek Snesitelné bydlení v centru Prahy, mohli občané sdílet své postřehy a problémy, které s sebou tento novodobý fenomén sdílené ekonomiky přináší. 

 • 24 listopad

  Debata s Markem Hilšerem a Mikulášem Peksou

  24. listopadu 2019 proběhla v českobudějovické Žižkárně debata s Markem Hilšerem a europoslancem Mikulášem Peksou (Piráti). Tématem diskuze byl význam EU a její budoucí směřování. 

 • 27 listopad

  Přednáška na FHS: Zkušenosti s politickým marketingem

 • 28 listopad

  Konference ve francouzském Národním shromáždění

  Ve dnech 28.-29 listopadu se na pozvání Frédérica Petita, poslance francouzského Národního shromáždění, zúčastním meziparlamentního setkání u příležitosti oslav 30 let od pádu železné opony. V rámci debaty vystoupím s příspěvkem o Sametové revoluci a pádu komunistické diktatury v Československu a roli Václava Havla.

 • 04 prosinec

  13. schůze Senátu

  4. prosince 2019 se uskuteční 13. schůze Senátu. Na programu bude mimo jiné hlasování o návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociální podpoře. Součástí projednávaného tisku je také navýšení rodičovského příspěvku. Celý program naleznete zde. Průběh schůze vč. stenozáznamů z vystoupení senátorů naleznete zde.

 • 09 prosinec

  Baťa - první globalista - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na promítání dokumentárního filmu Baťa – první globalista. 9. prosince 2019 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři, Řehořova 19, Praha 3 - Žižkov

 • 11 prosinec

  14. schůze Senátu

  11. prosince 2019 proběhla 14. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde.

 • 13 prosinec

  Studentská konference Totalita vs. demokracie včera, dnes a zítra

  Dne 13. 12. vystoupím na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži na studentské konferenci "Totalita vs. demokracie včera, dnes a zítra". V rámci konference se do diskuze zapojí také učitelé a především studenti.

 • 13 leden

  Mečiar - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na promítání dokumentárního filmu Mečiar. 13. ledna 2020 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři, Řehořova 19, Praha 3 – Žižkov

 • 29 leden

  15. schůze Senátu

  29. ledna 2020 proběhla 15. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde. 

 • 10 únor

  Až přijde válka - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na promítání dokumentárního filmu Až přijde válka. 10. února 2020 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři, Řehořova 19, Praha 3 - Žižkov  

 • 12 únor

  Setkání občanů k problematice krátkodobého ubytování

  12. února se zúčastním setkání občanů k problematice krátkodobého ubytování a jeho dopadů na život. Akce proběhne od 17:00 v aule ZŠ Vodičkova pod záštitou spolku Snesitelné bydlení v centru Prahy. Odkaz na FB událost naleznete zde.  

 • 19 únor

  16. schůze Senátu - volba nového předsedy horní komory

  19. února proběhla mimořádná schůze Senátu, na které se volil nový předseda horní komory. Zesnulého Jaroslava Kuberu nahradil jeho stranický kolega Miloš Vystrčil (ODS). Průběh schůze naleznete zde.

 • 02 březen

  Exekuce v ČR: historie a současnost

  Senátor Marek Hilšer přijal pozvání TOP tým Praha na diskuzní setkání k tématu exekucí. Akce proběhne 2. března 2020 od 18 hod. ve Skautském institutu. FB pozvánka zde.

 • 05 březen

  Seminář Dodržování lidských práv na území poloostrova Krym

  Marek Hilšer ve spolupráci s předsedou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jiřím Drahošem inicioval uspořádání semináře „Dodržování lidských práv na území poloostrova Krym“. Semináře, který proběhl 5. března 2020, se vedle představitele krymských Tatarů žijících na Krymu zúčastnil také bývalý politický vězeň a držitel Sacharovovy ceny Evropského parlamentu Oleh Sencov. Další fotografie naleznete zde. Záznam z tiskového briefingu je dostupný zde. 

 • 07 březen

  Den s TGM

  7. března 2020 se Marek Hilšer zúčastní akce "Den s TGM", která proběhne v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech. Podrobný program naleznete v přiloženém souboru.

 • 18 březen

  17. schůze Senátu

  18. března 2020 proběhla 17. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde.

 • 25 březen

  18. schůze Senátu

  25. března 2020 proběhla 18. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde. 

 • 09 duben

  19. schůze Senátu

  9. dubna 2020 proběhla 19. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde. 

 • 16 duben

  20. schůze Senátu

  Ve dnech 16. a 17. dubna proběhla 20. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde. 

 • 29 duben

  21. schůze Senátu

  Ve dnech 29. a 30. dubna 2020 proběhla 21. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde. 

 • 13 květen

  22. schůze Senátu

  13. května proběhla 22. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde.

 • 20 květen

  23. schůze Senátu

  20. května se konala 23. schůze Senátu. Její celý průběh naleznete zde. 

 • 23 květen

  ZRUŠENO - Freedom fest Ostrava 2020

  ZRUŠENO - 23. května 2020 se Marek Hilšer zúčastní ostravského Freedom Festu, jehož součástí bude kromě hudebního a dalšího doprovodného programu také benefiční Běh pro Paměť národa. Výtěžek Běhu bude využit na pokrytí nákladů natáčení osudů politických vězňů, válečných veteránů, disidentů či obětí holocaustu. Hlavní část programu proběhne na Slezskoostravském hradu. Odkaz na FB událost naleznete zde. Festival organizačně zaštiťuje Centrum PANT. 

 • 27 květen

  Návštěva rodinné farmy ve Velkých Bílovicích

  27. května senátor Marek Hilšer navštíví na základě pozvání rodinnou farmu v jihomoravských Velkých Bílovicích. Tématem setkání bude problematika českého zemědělství, podpora malých farmářů a problémy, se kterými se farmáři potýkají.

 • 02

  Demonstrace "Braňme demokracii"

  2. června Marek Hilšer vystoupil na demonstraci Braňme demokracii. 

 • 08

  Panelová diskuse Občan a právo v době pandemie

  V pondělí 8. června proběhne v prostorách Sněmovní 7 panelová diskuse na téma "Občan a právo v době pandemie. Aneb jak se vláda vypořádala s hrozbou pandemie po právní stránce". Společně s dalšími hosty budeme diskutovat o charakteru krizových opatření z hlediska práva, o rizicích zneužití pandemie k omezení demokracie či o ekonomických dopadech krizových opatření.  Dalšími hosty jsou: Ondřej Dostál, právník, odborník na zdravotní právo, který uspěl se žalobou na stát Liang-Ruey Ke, ředitel Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze Filip Matějka, ekonom CERGE Robert Basch, ředitel Nadace OSF Diskuzi moderuje Jan Moláček (Deník N) Odkaz na FB událost zde.

 • 10

  24. schůze Senátu

  Ve dnech 10.-11. června proběhla 24. schůze Senátu. Průběh schůze naleznete zde. Vystoupení senátora Hilšera ke Zprávě o životním prostředí ČR naleznete zde, vystoupení k novele LZSP zakotvující právo bránit život i se zbraní k poslechu zde.

 • 22

  Seminář Co ukázala vládní opatření během pandemie o sociálních politikách Česka?

  22. června se na půdě Senátu uskutečnil ve spolupráci s Institutem pro sociální inkluzi seminář s názvem Co ukázala vládní opatření během pandemie o sociálních politikách Česka? 

 • 23

  Fórum pražských senátorů - Výstavba paralelní dráhy a rozšíření Letiště Václava Havla – příležitost či hrozba pro Prahu?

  23. červen od 8:30 

 • 03

  Zasedání Komise pro spravedlivé důchody

 • 20

  Fórum pražských senátorů - Fenomén krátkodobých pronájmů zprostředkovaných internetovými platformami – Nastal čas pro jeho regulaci?

  V pondělí 20. července proběhlo v prostorách Senátu další jednání v rámci platformy Fóra pražských senátorů. Tématem setkání, jehož uskutečnění inicioval Marek Hilšer, byla problematika poskytování krátkodobých ubytovacích služeb zprostředkovaných internetovými platformami. Se senátory pražských obvodů diskutovali ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, radní hlavního města Prahy Hana Kordová Marvanová, starosta městské části Praha 1 Petra Hejma, zástupci Prahy 2 a 3 a v neposlední řadě ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy Ondřej Boháč a také představitelé občanských iniciativ.  Celý záznam z jednání zde. Záznam tiskové konference zde. Tisková zpráva zde. O jednání referovala například Česká televize (od 16:14) či server Aktuálně.cz.

 • 21

  Zasedání Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku

 • 22

  25. schůze Senátu

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde.

 • 26

  Otázky Václava Moravce

  Aktuální epidemiologická situace či adekvátnost vládních opatření. Nejen o tom budeme společně s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a prezidentem České stomatologické komory Romanem Šmuclerem diskutovat v pořadu Otázky Václava Moravce. Živě v neděli 26. 7. od 12:00 na ČT1, ČT24 či na webu ceskatelevize.cz

 • 11 srpen

  Zasedání Stálé komise Senátu pro Ústavu a parlamentní procedury

  Témata: nový návrh ústavního zákona o bezpečnosti a úprava volebního zákona tak, aby ve volbách mohli hlasovat také lidé v karanténě.

 • 12 srpen

  26. schůze Senátu

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde.  Na pořadu jednání je mj. zrušení 4% daně z nabytí nemovitých věcí. Na pořad schůze byl také mimořádně zařazen bod k mému návrhu usnesení Senátu k situaci v Bělorusku po prezidentských volbách. Usnesení odsuzující policejní násilí páchané Lukašenkovým režimem Senát přijal. 

 • 12 srpen

  Tisková konference senátorského klubu STAN před jednáním pléna Senátu

  Na tiskové konferenci vystoupil předseda senátorského klubu STAN Petr Holeček, který představil pozici klubu k předloženému návrhu o zrušení daně z nabytí nemovitosti. Posléze Marek Hilšer vystoupil k otázce usnesení Senátu k situaci v Bělorusku po tamějších prezidentských volbách. Záznam TK naleznete zde. 

 • 13 srpen

  Kulatý stůl "Volba rad do médií veřejné služby"

  13. srpna 2020 proběhl v Senátu pod patronací senátora Davida Smoljaka kulatý stůl Volba rad do médií veřejné služby. V rámci debaty jsme diskutovali problematiku nezávislosti veřejnoprávních médií a možnosti, jak je ochránit před tlakem a zájmy politiků. Shodli jsme se, že není vhodné, aby v ČR měli politici i nadále dominantní vliv na složení mediálních rad. Budeme proto iniciovat zákon, jenž systémově posílí nezávislost veřejných médií na politické moci.

 • 20 srpen

  Pokračování 26. schůze Senátu

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde. 

 • 28 srpen

  Debata v Českém Rozhlasu Plus v pořadu Pro a proti

  28. 8. vystoupil Marek Hilšer v pořadu Pro a proti na Českém rozhlasu Plus. V duelu s Jiřím Kobzou (SPD) se jasně postavil za cestu senátní delegace na Tchaj-wan. Především zdůraznil hodnotový a politický aspekt cesty, Tchaj-wan je zemí, se kterou sdílíme společné demokratické hodnoty. Zároveň ale také zmínil ekonomický význam Tchaj-wanu, který je ČR významným investorem. Tchajwanské projekty doposud vytvořily cca 24 000 pracovních míst (pro srovnání - čínské cca 3 000) a je zde velký prostor na prohloubení vzájemné spolupráce. Celý záznam rozhovoru naleznete zde. 

 • 31 srpen

  Marek Hilšer o svých zkušenostech z české lékařské humanitární mise v rovníkové Africe

  V pondělí 31. srpna proběhla od 18:00 v Art-n-Coffee přednáška Marka Hilšera, v rámci které se podělil o své zkušenosti z české lékařské humanitární mise v rovníkové Africe. Pozvánku na setkání naleznete zde.

 • 01 září

  Rozhovor pro CNN Prima News v pořadu "K věci"

  Rozhovor v pořadu K věci televize CNN Prima News k tématům plošných protikoronavirovým opatřením, cestě předsedy Senátu na Tchaj-wan a kandidatuře na prezidenta. Celý záznam naleznete zde. 

 • 02 září

  Výjezdní zasedání klubu STAN do Vrchlabí

  Ve dnech 2.-3. 9. probíhá výjezdní zasedání senátorského klubu STAN ve Vrchlabí. Vedle diskuzí k senátní agendě čeká senátory například návštěva závodu Škody auto ve Vrchlabí. 

 • 03 září

  Zahájení výstavy "chcisevkliduvyspat!" k problematice krátkodobého ubytování

  Marek Hilšer se zúčastní zahájení výstavy "chcisevkliduvyspat!" kterou organizačně zaštiťuje MČ Prahy 1 a Výbor proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života. Výstava bude instalována od 3. do 14. 9. 2020 na Náměstí Republiky při výstupu z metra V Celnici směrem k Hybernii. Pozvánku na výstavu naleznete zde. 

 • 08 září

  Rozhovor pro Studio ČT24

  8. 10. jsem vystoupil ve Studiu ČT24 k tématu protikoronavirových opatření. Celý záznam vystoupení naleznete zde. 

 • 09 září

  Debaty v Lounech a Rakovníku

  Marek Hilšer přijal pozvání do Loun a Rakovníka, kde 9. 9. (viz pozvánka níže) bude v rámci debaty s občany sdílet zkušenosti ze své cesty občanského aktivisty přes prezidentského kandidáta až k pozici senátora. Diskuzi bude moderovat Vladimír Drápal.

 • 12 září

  Mezinárodní symposium Demokracie v 21. stol. Krize nebo příležitost?

  Marek Hilšer přijal pozvání se jako čestný host zúčastnit Mezinárodního symposia "Demokracie v 21. stol. Krize nebo příležitost?". Program symposia a další informace naleznete zde. 

 • 12 září

  Setkání senátorek a senátorů s občany

  V sobotu 12. 9. od 14:00 proběhne ve Valdštejnské zahradě tradiční setkání senátorek a senátorů s občany. Jste srdečně zváni. 

 • 15 září

  Delegace Stálé komise pro sdělovací prostředky do Rakouska

  Marek Hilšer se zúčastní delegace Stálé komise pro sdělovací prostředky do Rakouska, která proběhne od 15. do 18. září. Cílem cesty je navázat kontakty s rakouskými protějšky a získat přímou zkušenost s fungováním tamější veřejnoprávní zpravodajské instituce. V rámci delegace senátoři např. navštíví centrálu zemského studia rakouské veřejnoprávní televize ORF či se setkají s místními redaktory českého vysílání. 

 • 16 září

  Delegace Stálé komise pro sdělovací prostředky do Rakouska

  Marek Hilšer se zúčastní delegace Stálé komise pro sdělovací prostředky do Rakouska, která proběhne od 15. do 18. září. Cílem cesty je navázat kontakty s rakouskými protějšky a získat přímou zkušenost s fungováním tamější veřejnoprávní zpravodajské instituce. V rámci delegace senátoři např. navštíví centrálu zemského studia rakouské veřejnoprávní televize ORF či se setkají s místními redaktory českého vysílání. 

 • 17 září

  Delegace Stálé komise pro sdělovací prostředky do Rakouska

  15.-18. září jsem se zúčastnil delegace Stálé komise pro sdělovací prostředky do Rakouska. Cílem cesty bylo navázat kontakty s rakouskými protějšky a získat přímou zkušenost s fungováním tamější veřejnoprávní zpravodajské instituce. V rámci delegace jsme např. navštívili centrálu zemského studia rakouské veřejnoprávní televize ORF. Mj. jsem se také setkali s místními redaktory českého vysílání. 

 • 18 září

  Delegace Stálé komise pro sdělovací prostředky do Rakouska

  Marek Hilšer se zúčastní delegace Stálé komise pro sdělovací prostředky do Rakouska, která proběhne od 15. do 18. září. Cílem cesty je navázat kontakty s rakouskými protějšky a získat přímou zkušenost s fungováním tamější veřejnoprávní zpravodajské instituce. V rámci delegace senátoři např. navštíví centrálu zemského studia rakouské veřejnoprávní televize ORF či se setkají s místními redaktory českého vysílání. 

 • 21 září

  500 dní v Senátu - debata s Davidem Smoljakem

  Velmi rád jsem přijal pozvání od Davida Smoljaka ke společné debatě, která se uskuteční 21. září od 19:30 v areálu Hoffmanova dvora. David je inspirativní osobnost, která v Senátu odvádí skvělou práci. O tom jsem se přesvědčil nejenom v rámci spolupráce v klubu STAN, ale také například ve společném působení v senátní Komisi pro sdělovací prostředky. David Smoljak má voličům co nabídnout, proto doufám, že se v senátních lavicích budeme potkávat i nadále.  Pozvánku na událost naleznete níže. Odkaz na Facebook událost naleznete zde. 

 • 21 září

  Návštěva brněnského centra Kociánka

  Na pozvání kandidáta do Senátu v obvodu Brno-město Lukáše Berty jsem navštívil brněnské Centrum Kociánka, které poskytuje sociální služby s cílem usnadnit zapojení dětí, mládeže a mladých dospělých s hendikepem do společnosti. V rámci návštěvy jsem podpořil online charitativní aukci, jejíž výtěžek pomůže Centru Kociánka v projektu "Rozšíření zahradních aktivit". Do připravované aukce jsem předal obraz mladého umělce s osobitým výtvarným talentem George Radojcice, který si i přes svůj mentální hendikep plní své sny a je tak velkou inspirací svému okolí. Z návštěvy jsem měl velkou radost. Chtěl bych tímto poděkovat Centru Kociánka, ale i dalším střediskům poskytující sociální služby po celé ČR za skvělou a pro společnost tak potřebnou práci.  

 • 22 září

  Vystoupení v pořadu Události, komentáře

  22. 9. 2020 jsem vystoupil v pořadu Událost, komentáře. Tématem diskuze bylo jmenování Romana Prymuly novým ministrem zdravotnictví a chystaná protiepidemická opatření.  Odkaz na záznam zde. 

 • 23 září

  Veřejná debata "Rušení nočního klidu na Praze 3"

  23. září od 18:00, Řehořova 19, Praha 3

 • 25 září

  Předávání pamětních medailí Senátu

  Zúčastnil jsem se tradičního předávání pamětních medailí Senátu u příležitosti Dne české státnosti. Oceněno bylo celkem 27 osobností. Kompletní seznam laureátů naleznete zde.  Fotogalerie zde.

 • 05 říjen

  Debata v kině ve Slaném

  Velmi rád jsem přijal pozvání do městečka Slaný, kde v místním kině budu s místními diskutovat o politice, prezidentských volbách či občanském aktivismu. Jste srdečně zváni. Odkaz na FB pozvánku zde.

 • 06 říjen

  Schůze Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku

  6. 10. 2020 10:00 Program schůze zde. 

 • 06 říjen

  Rozhovor pro TV Nova

  Rozhovor pro hlavní zprávy TV Nova. Odkaz na vystoupení (v čase od 1:20) naleznete zde. 

 • 08 říjen

  Debata v Opavě

  Velmi rád jsem přijal pozvání do Opavy, kde v místním kulturním centru KUPÉ budu s místními diskutovat o politice, prezidentských volbách či občanském aktivismu. Jste srdečně zváni. Odkaz na FB pozvánku zde. Odkaz na záznam debaty zde. 

 • 13 říjen

  Jednání senátorského klubu STAN

  13. 10. 2020, 16:00

 • 14 říjen

  27. schůze Senátu

  Průběh schůze naleznete zde.

 • 15 říjen

  Zasedání Rady vlády pro seniory a stárnutí populace

  15. 10. 2020, 10:00

 • 27 říjen

  Jednání Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku (VZSP)

  Na programu je diskuze nad dvěma vládními návrhy zákonů (rozšíření ošetřovného; úpravy v oblasti příspěvku na péči a příspěvků státní sociální podpory). Oba návrhy prošly Poslaneckou sněmovnou v rámci tzv. stavu legislativní nouze.  Při jednání výboru vystupuji jako zpravodaj tisku upravující ošetřovné.

 • 29 říjen

  28. schůze Senátu PČR

  Celý průběh schůze můžete sledovat online zde. Na pořadu schůze jsou navrženy tisky, které Poslanecká sněmovna přijala v rámci tzv. stavu legislativní nouze. Jedná se o návrhy zákonů, které reagují na zhoršující se epidemii COVID-19. V rámci rozpravy vystoupím jako zpravodaj k tisku upravující ošetřovné.

 • 29 říjen

  Máte slovo - důchodová reforma

  Máte slovo, od 21:35 na ČT1, téma: důchodová reforma Společně s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, hlavním ekonomem poradenské společnosti Delloite Davidem Markem, místopředsedou ČMKOS Vítem Samkem a předsedou Rady seniorů ČR Zdeňkem Pernesem bdueme diskutovat o ožehavém tématu - důchodové reformě. Odkaz na celý záznam zde. 

 • 10 listopad

  Jednání klubu STAN

  Pravidelné jednání klubu STAN před nadcházejícími schůzemi Senátu.

 • 11 listopad

  1. schůze Senátu v 13. funkčním volebním období

  1. schůze v 13. funkčním volebním období. Její průběh naleznete zde. Na pořadu schůze jsou body organizačně-technického charakteru. Slib složí třetina senátorů, kteří byli zvoleni v říjnových volbách. Dále budeme volit vedení Senátu či dojde k ustanovení senátních výborů a komisí.

 • 12 listopad

  Schůze Senátu - 2. schůze

  Průběh schůze můžete sledovat zde. Plénum Senátu bude jednat o celé řadě zákonů, například tzv. rouškovném, tedy jednorázovém příspěvku 5 000 Kč pro seniory či zákonu na ochranu zvířat proti týrání. 

 • 12 listopad

  Komise pro sdělovací prostředky

  1. schůze Stálé komise pro sdělovací prostředky v 13. volebním období. 

 • 13 listopad

  Schůze Senátu - pokračování 2. schůze (den 2.)

  Průběh schůze můžete sledovat zde. Plénum Senátu bude jednat o celé řadě zákonů, například tzv. rouškovném, tedy jednorázovém příspěvku 5 000 Kč pro seniory či zákonu na ochranu zvířat proti týrání. 

 • 18 listopad

  Zasedání Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky

  Na mimořádném zasedání jsme řešili situaci kolem odvolání Dozorčí komise ČT Radou ČT. Bylo přijato usnesení, jehož text přikládám níže:

 • 18 listopad

  Jednání Výboru pro sociální politiku

  18. 11. 2020, 13:30

 • 18 listopad

  Jednání klubu STAN před schůzí Senátu

  18. 11. 2020, 16:30

 • 19 listopad

  2. schůze Senátu - pokračování

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde. 

 • 27 listopad

  Jednání Komise pro spravedlivé důchody_27. listopadu

  25. listopadu Téma: vládní návrh důchodové reformy

 • 01 prosinec

  Zasedání klubu STAN před 3. schůzí Senátu

 • 02 prosinec

  1. schůze Podvýboru pro regiony v transformaci

  Témata jednání: Fond pro spravedlivou transformaci; Modernizační fond

 • 03 prosinec

  3. schůze Senátu

  Záznam schůze můžete sledovat zde.

 • 08 prosinec

  Zasedání Výboru pro sociální politiku

  Senátní tisky: novela zákona o náhradním výživném návrh směrnice EU - minimální mzdy v rámci Unie

 • 09 prosinec

  Zasedání Rady vlády pro seniory a stárnutí populace 9. 12. 2020

 • 09 prosinec

  Zasedání Stálé komise Senátu pro Ústavu a parlamentní procedury; 9. 12. 2020

  Téma: novela ústavního zákona rozšiřující působnost Nejvyššího kontrolního úřadu

 • 10 prosinec

  3. schůze Senátu - pokračování

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde. 

 • 15 prosinec

  Výbor pro sociální politiku

  Témata: úhrada očkování proti Covid-19 a podpora zaměstnanosti osob se zdravotním postižením

 • 15 prosinec

  Zasedání Podvýboru pro energetiku a dopravu

  1. schůze podvýboru v novém funkčním období.

 • 16 prosinec

  3. schůze Senátu - pokračování - 16. 12.

  Průběh schůze můžete sledovat zde. 

 • 21 prosinec

  Pietní akt k 15. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 76. výročí zahájení operace Tungsten

  Na pozvání starosty MČ Praha-Suchdol pana Petra Hejla jsem se zúčastnil pietní aktu u příležitosti 15. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 76. výročí zahájení operace Tungsten. Bylo mi ctí. Více o osobnosti Rudolfa Pernického zde.  Informace k operaci Tungsten zde. 

 • 07 leden

  Jednání klubu STAN před 4. schůzí Senátu

 • 07 leden

  4. schůze Senátu

  Jednání pléna Senátu bylo především ve znamení debaty o vládní předloze novely krizového zákona. Při hlasování jsme téměř jednomyslně návrh zákona zamítli. Novela totiž obsahuje řadu problematických bodů. Dle návrhu by mohly být firmy za porušení vládních protikoronavirových opatření pokutovány až do výše 3 milionů. Vládní opatření ale byla přijímána v podstatě na každodenní bázi a s mnoha výjimkami. I přes značnou chaotičnost a nesrozumitelnost přijatých opatření by dle návrhu podnikatelům hrozilo udělení vysokých pokut, které mohou být pro řadu z nich likvidační. Návrh navíc podnikatelům vůbec nezaručuje žádné odškodnění či náhrady za omezení, která musí strpět. Proto je novela v nynější podobě nepřijatelná.   Po vetu Senátu je nyní na řadě opět Poslanecká sněmovna. Doufejme, že vládní koalice nepřistoupí na další nesmyslně tvrdá opatření dopadající na již tak těžce zkoušený podnikatelský sektor.

 • 13 leden

  Zasedání Podvýboru pro energetiku a dopravu 13. ledna 2021

 • 19 leden

  2. schůze Podvýboru pro regiony v transformaci

  Body diskuze: Nominace člena podvýboru do Transformační platformy  Senátní tisk č. 30 - vládní novela zákona o ochraně a využití nerostného bohatství (horní zákon) Modernizační fond

 • 20 leden

  Zasedání klubu STAN

 • 22 leden

  Projekt Rozhoduj o Evropě

  Přijal jsem pozvání k účasti na úvodním panelu projektu Rozhoduj o Evropě. Tento vzdělávací projekt je unikátní kombinací jednodenních seminářů v regionech, simulace zasedání institucí EU a konference. Projekt je zaměřen na podporu dialogu mladých lidí v ČR a na Slovensku o aktuálních evropských tématech. Projekt je určen středoškolákům ze všech typů škol v ČR a na Slovensku.

 • 26 leden

  Jednání Klubu STAN před 5. schůzí Senátu

 • 26 leden

  Jednání Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky

 • 27 leden

  5. schůze Senátu

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde. 

 • 29 leden

  Online seminář Represe proti ruské společnosti ve volebním roce 2021

  Putinův režim se před nadcházejícími volbami do ruské Státní dumy rozhodl udělat všechno pro to, aby umlčel domácí kritiky a usnadnil si tak setrvání u moci i po zářijových parlamentních volbách do ruské Státní dumy. V poslední době se proto vedení v Kremlu rozhodlo přijmout celou sérii legislativních opatření, které mají za cíl zdecimovat občanskou společnost, nezávislá média, a nakonec i politickou opozici. 

 • 09 únor

  Zasedání klubu STAN 9/2/2021

 • 10 únor

  Zasedání Stálé komise Senátu pro Ústavu a parlamentní procedury 10/2/2021

  Téma jednání: zrušení části volebního zákona Ústavním soudem

 • 11 únor

  Návštěva Dětské skupiny rodinného a komunitního centra Paleček

  Velmi rád jsem přijal pozvání do dětské skupiny rodinného a komunitního centra Paleček na pražském Žižkově. Tématem dětských skupin se zabýváme také v rámci senátní agendy, konkrétně prostřednictvím připravované novely zákona o poskytování služby péče v dětské skupině. Rád tedy získám informace přímo od odborníků z terénu. 

 • 11 únor

  Předání antigenních testů řediteli Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

  Mám tu čest předat řediteli Fakultní nemocnice Královské Vinohrady dar v podobě 350 ks testů na stanovení anti-SARS-CoV-2 protilátek, který pro české nemocnice poskytla prostřednictvím českého Senátu tchajwanská firma Excelsior Bio-System Incorporation. Použití darovaných testů může před podáním plazmy ozřejmit přítomnost protilátek před podáním rekonvalescentní plazmy a výrazně tak uspořit vzácný krevní přípravek, jakož i laboratorní testování. Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v rámci boje proti koronavirové pandemii odvádí příkladnou profesionální práci, za což ji patří obrovské poděkování a uznání.

 • 16 únor

  Online konference Dezinformační pandemie

  Zúčastním se konference k problematice dezinformací souvicejích s očkováním proti Covid-19. Konference bude zaměřena na aktivity odmítačů tzv. AntivaXerů v online i offline prostoru. Spolu s tím se bude věnovat také ekonomickým a politickým dopadům těchto dezinformací. Dalším tématem bude způsob, jak by měl stát natyto aktivity reagovat v rámci krizové komunikace.

 • 16 únor

  Seminář k volebnímu zákonu

  Zúčastním se odborného semináře k nálezu Ústavního soudu ve věci protiústavnosti současných volebních pravidel. Na semináři vystoupí přední čeští politologové a experti na volební právo. 

 • 17 únor

  Jednání klubu STAN 17/2/2021

 • 23 únor

  Zasedání Podvýboru pro regiony v transformaci

  Téma: Modernizační fond a Fond pro spravedlivou transformaci

 • 23 únor

  Zasedání výboru pro sociální politiku 23/2/2021

  Hlavní bod jednání: zákon o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě

 • 23 únor

  Zasedání Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky 23/2/2021

 • 24 únor

  6. schůze Senátu

  Průběh schůze můžete sledovat zde.

 • 24 únor

  Rozhovor pro Český rozhlas Plus Speciál

  Rozhovor před jednáním Senátu o návrhu pandemického zákona. Rozhovor začíná v cca 8:07. Odkaz zde.

 • 26 únor

  Rozhovor pro CNN Prima News v pořadu 360° Pavlíny Wolfové

  Téma: současná opatření, pandemický zákon, nouzový stav a další. Odkaz na celý záznam vystoupení zde. 

 • 02 březen

  Jednání s předsedou Asociace soukromého zemědělství Jaroslavem Šebkem

  Téma: novela zákona o potravinách (kvóty na české potraviny), podpora zemědělců a malých a středně velkých farem, struktura českého zemědělství

 • 04 březen

  Jednání Výboru pro sociální politiku 4/3/2021

  V návaznosti na neschválení příspěvku pro osoby v karanténě sněmovnou bude Výbor pro sociální politiku mimořádně projednávat novou vládní verzi pro udělení příspěvku v karanténě.

 • 04 březen

  Schůze pléna Senátu 4/3/2021

  Mimořádná schůze - schvalování příspěvku pro lidi v karanténě. Původní vládní verzi sněmovna neschválila. 

 • 09 březen

  Jednání Podvýboru pro energetiku a dopravu

  Téma: zákon o přechodu k nízkouhlíkové energetice - tzv. lex Dukovany

 • 09 březen

  Výbor pro sociální politiku 9/3/2021

  Body jednání: Národní plán obnovy; Čerpání finančních prostředků z Evropského sociálního fondu pro plánovací období 2021-27

 • 10 březen

  Vyvěšení tibetské vlajky na budově Senátu PČR

  U příležitosti výročí násilného potlačení tibetského národního povstání proti okupaci čínskými komunisty byla dnes v Senátu vyvěšena tibetská vlajka. Za dva roky i na Hradě.  Více např. zde.

 • 11 březen

  Jednání Komise Rady hl. m. Prahy pro poskytování krátkodobých ubytovacích služeb

  Přijal jsem pozvání na jednání magistrátní Komise hlavního města pro poskytování krátkodobých ubytovacích služeb. Na jednání členům Komise představím paragrafové znění nového zákona, který komplexně pokrývá problematiku poskytování služeb krátkodobého ubytování.

 • 16 březen

  Jednání Podvýboru pro regiony v transformaci

 • 16 březen

  Tisková konference - vznik parlamentní platformy Přátelé svobodného Ruska

  V úterý 16. března od 11:30 proběhne v atriu Poslanecké sněmovny tisková konference, na které bude ohlášen vznik parlamentní platformy Přátelé svobodného Ruska.  Nová neformální platforma bude sdružovat poslance a senátory z obou komor Parlamentu České republiky a zástupce neziskového sektoru, kteří se budou společně zasazovat o podporu svobodomyslných a prodemokraticky smýšlejících ruských občanů, kteří jsou v poslední době pod stále narůstajícím tlakem ruského režimu Vladimira Putina. Celý záznam tiskové konference ke zhlédnutí zde. 

 • 16 březen

  Výbor pro sociální politiku 16/3/2021

 • 16 březen

  Klub STAN 16/3/2021

 • 17 březen

  7. schůze Senátu

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde.

 • 18 březen

  7. schůze Senátu - pokračování

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde.

 • 19 březen

  7. schůze Senátu - pokračování, 3. den

  Průběh schůze můžete sledovat zde.

 • 22 březen

  Parlamentní dimenze politiky EU vůči Rusku

  Zúčastním se konference s názvem Parlamentní dimenze politiky EU vůči Rusku. Debata proběhne za účasti poslanců Evropského parlamentu. V rámci diskuze budeme hodnotit současný rámec vztahů EU s Ruskem a možnosti jeho revize. Cílem konference je unijním orgánům poskytnout výstupy před jednáním Evropské rady, které se uskuteční 25.-26. března. Konferenci můžete sledovat živě na tomto odkazu.

 • 23 březen

  Konference Čína v českých médiích a veřejném prostoru

  Čína se v posledních letech stala horkým tématem v České republice – a to nejen z pohledu zahraničně-politického, ale především vnitropolitického. Tento trend na jedné straně souvisí s objektivním růstem čínské přítomnosti v ČR, na druhé straně je však také důsledkem pozice  prezidenta Miloše Zemana, který učinil z přátelského přístupu vůči Číně jednu ze svých nejviditelnějších politik. 

 • 23 březen

  Setkání s občany - porušování hlukových limitů na Praze 3

  On-line setkání s občany mého volebního obvodu k tématu porušování hlukových limitů na Praze 3.

 • 30 březen

  Rada vlády pro seniory a stárnutí populace

  Témata: očkování seniorů proti onemocnění Covid-19 novela zákona o sociálních službách důchodová reforma ochrana práv seniorů v ČR Zelená kniha o stárnutí

 • 31 březen

  9. schůze Senátu

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde. 

 • 31 březen

  Komise pro sdělovací prostředky 31/3/2021

  Na jednání komise se budeme zabývat současnou situací v Radě ČT a plánované volbě nových radních. 

 • 07 duben

  Tisková konference projektu Senioři na palubě

  Zúčastním se tiskové konference k představení projektu Senioři na palubě koalice Piráti a STAN. Projekt obsahuje programové priority koalice zaměřené na zkvalitňování života seniorů.  V projektu vystupuji jako garant oblasti za STAN. 

 • 07 duben

  Seminář: Změny v zákoně o ČT a ČRo

  „Problémy současného Zákona o ČT a ČRo a možnosti jeho novelizace.“  Odborná veřejnost dlouhodobě upozorňuje na nedostatky současné právní úpravy Zákona o ČT a ČRo, zejména v oblasti postavení kontrolních orgánů Rady ČT a Rady ČRo, způsobu jejich volby, přezkoumatelnosti jejich rozhodnutí a kompetence jejich členů. Smyslem pracovního semináře je pokus o nalezení odborné i politické shody na základních obrysech potřebných změn.

 • 09 duben

  Videorozhovor se zástupci britské ambasády v ČR

  Téma: spolupráce VB-ČR, současná politická situace

 • 14 duben

  Komise pro Ústavu a parlamentní procedury

  Téma: nový zákon o volbách

 • 15 duben

  Setkání s občany - téma rozvoje Prahy 3

 • 18 duben

  11. schůze Senátu

  Průběh schůze můžete sledovat zde. 

 • 20 duben

  Výbor pro sociální politiku 20/4/2021

 • 21 duben

  Ústavně-právní výbor

  Téma: volební zákon a korespondenční volba

 • 21 duben

  Podvýbor pro energetiku a dopravu

 • 27 duben

  Výbor pro sociální politiku 27/4/2021

 • 27 duben

  Podvýbor pro regiony v transformaci 27/4/2021

  Témata: novela exekucí Modernizační fond Fond pro spravedlivou transformaci

 • 27 duben

  Klub STAN 27/4/2021

 • 28 duben

  10. schůze Senátu

  Průběh schůze Senátu zde. 

 • 29 duben

  10. schůze Senátu - pokračování

  Průběh schůze můžete sledovat zde. 

 • 04 květen

  Uctění památky generála M. R. Štefánika

  Uctění památky spoluzakladatele Československého státu, československého ministra vojenství, astronoma, generála dr. Milana Rastislava Štefánika, jenž zahynul při tragické letecké nehodě 4. května 1919 při návratu do vlasti.

 • 06 květen

  Konference Vrbětice a ruské dezinformační narativy

  Nedávné události spojené s kauzou Vrbětice, vyhoštění ruských diplomatů a odvetné kroky Ruska spustily vlnu dezinformací. Dezinformační scéna se velmi rychle přeorientovala z „covidového tématu“ a začala masivně šířit alternativní výklady vrbětické události a kroků, které po ní následovaly. Cílem diskuze je ukázat na posun v dezinformační sféře, témata a narativy spojené s kauzou "Vrbětice“ a pokusit se analyzovat, do jaké míry tuto kauzu a její další vývoj využily tradiční prokremelské weby. 

 • 07 květen

  Návštěva firmy Stabilplastik

  S potěšením jsem přijal pozvání do firmy Stabilplastik, která je v současnosti největším výrobcem a vývozcem přepravních palet z recyklovaných plastů v ČR. Kromě svého hlavního zaměření se Stabilplastik zabývá i výkupem a recyklací odpadních plastů, zejména polyetylénu a polypropylénu.  

 • 17 květen

  Přednáška na gymnázium Jaroslava Heyrovského

  S potěšením jsem přijal pozvání k přednášce spojenou s diskuzí na gymnáziu Jaroslava Heyrovského na Praze 13. Téma mé přednášky: lékařská humanitární mise v Keni

 • 18 květen

  Klub STAN 18/5/2021

 • 18 květen

  Podvýbor pro regiony v transformaci 18/5/2021

  Téma jednání: novela exekučního řádu

 • 20 květen

  Konference a výstava ke stému výročí narození Andreje Sacharova

  Rok 2021 je v ruské liberální části společnosti považován za rok Andreje Sacharova. Ten se narodil 21. května 1921 a jeho život dodnes mnohé fascinuje a inspiruje. Z jaderného fyzika, který se podílel na vývoji atomové a vodíkové bomby se postupně stal významný sovětský lidskoprávní aktivista, politický vězeň a hybatel celospolečenských změn v SSSR během období Perestrojky. Jeho odkaz je dodnes živý a v dnešním Rusku, které znovu směřuje k potlačování základních lidských práv, navýsost aktuální. U příležitosti stého výročí narození Andreje Sacharova proběhne v Senátu za účasti partnerů z Ruska (Sacharovovo centrum, sdružení Memorial) konference.  Z důvodu protiepidemických opatření se konference osobně zúčastní pouze vystupující. Celý záznam konference zde. Shrnutí konference a výstavy zde. 

 • 23 květen

  Podcast Perfektní blbci

  S potěšením jsem přijal pozvání po podcastu Perfektní blbci. Témata: politika, aktivní občanství, povolání lékaře a vědce a další. Celý záznam rozhovoru naleznete zde. 

 • 24 květen

  Rozhovor pro školní rádio Vysoké školy kreativní komunikace

  S potěšením jsem přijal pozvání k rozhovoru pro školní rádio Vysoké školy kreativní komunikace.  Témata: aktivní občanství, prezidentská kandidatura, práce v Senátu, lékařská mise v Africe a mnoho dalšího. 

 • 24 květen

  Akce na podporu České televize

  Vystoupení na akci na podporu ČT. 24. května, od 18 hod na Malostranském náměstí.

 • 26 květen

  Podvýbor pro energetiku a dopravu 26/5/2021

  Témata: dokončení silničního okruhu kolem Prahy vysokorychlostní trať ve Středočeském kraji a kraji Vysočina novela zákona o pozemních komunikacích

 • 26 květen

  Novela exekučního řádu - kulatý stůl

  Jednání se uskuteční ve středu 26.5. 2021 od 14.00 hodin ve Frýdlantském salonku Senátu PČR. Bude zajištěno streamování na www.senat.cz.

 • 27 květen

  Podcast - Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži

  S potěšením jsem přijal pozvání k rozhovoru pro podcast Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži.  Témata: práce v Senátu, aktivní občanství, kandidatura na prezidenta, lékařská mise v Africe.

 • 31 květen

  Interview - CNN Prima News

  Přijal jsem pozvání do pořadu Interview na CNN Prima News.  Témata: kandidatura na prezidenta, Česko a covid. Celý záznam rozhovoru zde. 

 • 01

  Výbor pro sociální politiku 1/6/2021

  Témata:  novela zákona (NZ) o soudních exekutorech NZ o bezpečnosti práce NZ o sociální podpoře NZ o zaměstnanosti vybrané evropské tisky

 • 01

  Stálá komise pro sdělovací prostředky 1/6/2021

  Téma: 5G sítě - jako host na jednání vystoupí zástupce MPO

 • 01

  Kulatý stůl Role sociální ekonomiky a podnikání v měnícím se světě

  Cílem kulatého stolu je hledat odpovědi na otázky: Mohou být veřejné zakázky systematickou a dlouhodobou příležitostí pro sociální podniky a rozvoj sociálního podnikání? Co je pro efektivní a úspěšný rozvoj sociálního podnikání nejdůležitější? Propojení veřejných zakázek města se sociálním podnikem, příklad z praxe Jaké jsou priority v této oblasti?

 • 01

  Podvýbor pro regiony v transformaci 1/6/2021

 • 02

  Návštěva Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze

  S potěšením a vděčností jsem přijal pozvání k návštěvě Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. 

 • 03

  Sociální komise STAN

 • 04

  Rozvoz respirátorů - ZŠ Pražačka a centrum Fokus

  Rozvoz respirátorů na ZŠ Pražačka a do Centra duševního zdraví Fokus Praha. Respirátory byly vyrobeny na linkách, jež ČR daroval Tchaj-wan.   

 • 07

  Za Bělorusko - happening na podporu běloruské opozice

  S potěšením jsem přijal pozvání vystoupit na happeningu na podporu běloruské opozice, který se uskuteční v souvislosti s příjezdem opoziční lídryně Svjatlany Cichanouské. 7. 6. od 17 hod, Staroměstské náměstí.  Odkaz na FB událost zde. 

 • 09

  12. schůze Senátu 9/6/2021

  Hlavní body: novela exekučního řádu novela o státní sociální podpoře novela o provozu na pozemních komunikacích Průběh schůze můžete sledovat zde. 

 • 10

  12. schůze - pokračování

  Hlavní body: novela exekučního řádu novela o státní sociální podpoře novela o provozu na pozemních komunikacích Průběh schůze můžete sledovat zde. 

 • 16

  Komise pro Ústavu a parlamentní procedury - 16/6/2021

 • 18

  Uctění památky výsadkářů - operace Anthropoid

  Uctění památky výsadkářů, kteří po úspěšném atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha podlehli dne 18. června 1942 v boji s přesilou nacistických vojáků v chrámu sv. Cyrila a Metoděje.  O "Operaci Anthropoid" více zde. 

 • 22

  Výjezdní zasedání Podvýboru pro regiony v transformaci na Ústecko

  Témata:  problémy regionu energetika koheze přeshraniční spolupráce

 • 23

  Výjezdní zasedání Podvýboru pro regiony v transformaci do Saska

  Téma: přeshraniční spolupráce

 • 23

  Návštěva chomutovského gymnázia v Senátu

 • 23

  Komise pro krajany žijící v zahraničí

  Na jednání Komise pro krajany žijící v zahraničí představím senátní návrh zákona zakotvující možnost korespondenční volby pro krajany pobývající v zahraničí.  

 • 01

  13. schůze Senátu 1/7/2021

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde.  Hlavní body: novela zákona o volbách - zavedení korespondenční volby novela stavebního zákona novela o pobytu cizinců na území ČR novela o občanských průkazech

 • 12

  Setkání s poslancem francouzského Národního shromáždění Fredericem Petitem

 • 13

  Výbor pro sociální politiku 13/7/2021

 • 13

  Stálá komise pro sdělovací prostředky 13/7/2021

 • 13

  Podvýbor pro regiony v transformaci 13/7/2021

 • 13

  Podvýbor pro energetiku a dopravu 13/7/2021

 • 15

  Zahájení výstavy o životě a díle sovětského disidenta Andreje D. Sacharova

  Po ukončení výstavy ve Valdštejnské zahradě v Praze se výstava přesouvá do Brna, konkrétně do bunkru 10-Z.

 • 16

  Předání respirátorů Arcidiecézní charitě Praha

 • 20

  Stálá komise pro Ústavu ČR a parlamentní procedury 20/7/2021

 • 21

  14. schůze Senátu 21/7/2021

  Průběh schůze můžete sledovat zde.

 • 22

  14. schůze Senátu 22/7/2021

  Průběh schůze můžete sledovat zde. 

 • 26

  Výjezdní zasedání klubu STAN na Karlovarsko

  Výjezdní zasedání klubu STAN na Karlovarsko v termínu 26.-30. 7. 2021.

 • 10 srpen

  Výbor pro sociální politiku 10/8/2021

  Témata:  novela zákona o poskytování péče o dítě v dětské skupině novela zákona o dávkách v hmotné nouzi

 • 10 srpen

  Podvýbor pro energetiku a dopravu 10/8/2021

  Téma: energetické zákony, zákon o podpoře obnovitelných zdrojů energie  

 • 11 srpen

  Ústavně-právní výbor 11/8/2021

  Na jednání ÚPV jako překladatel představím novelu zákona o volbách, která dá českým občanům v zahraničí možnost volit korespondenčně v parlamentních a prezidentských volbách.   

 • 17 srpen

  Výbor pro sociální politiku 17/8/2021

  Témata:  zvýšení důchodů nad rámec valorizace a příspěvek 500 Kč za vychované dítě novela zákona o sociálních službách

 • 18 srpen

  15. schůze Senátu 18/8/2021

  Průběh schůze Senátu zde. Hlavní body:  zákon o podporovaných zdrojích energie energetický zákon - proti "energošmejdům" novela zákon o sociálních službách zvyšování důchodů

 • 18 srpen

  Rada vlády pro seniory a stárnutí populace 18/8/2021

  Témata jednání: novela zákona o sociálních službách důchodová reforma, valorizace důchodů

 • 18 srpen

  Přednáška o aktivním občanství v rámci Protikorupčního týdne

  S potěšením jsem přijal pozvání vystoupit v rámci Protikorupčního týdne v panelu Občanská společnost. Více informací vč. záznamu mého vystoupení naleznete zde.   

 • 25 srpen

  15. schůze Senátu - pokračování 25/8/2021

  Průběh schůze Senátu zde.  

 • 31 srpen

  Recepce na ambasádě USA

  Recepce na ambasádě USA s Chargé d´Affairs Jennifer Bachus. To honor those who contribute to advancing human rights in the Czech Republic and around the world

 • 07 září

  Seminář Financování dětských skupin

  Seminář pod záštitou senátorky Jaromíry Vítkové k problematice financování dětských skupin.  

 • 08 září

  Podvýbor pro regiony v transformaci 8. 9. 2021

 • 09 září

  16. plénum Senátu

  Průběh schůze můžete sledovat zde.   

 • 14 září

  Diskuze v Brandýse nad Labem - Občanská společnost a demokratické hodnoty

  S potěšením jsem přijal pozvání k diskuzi v Brandýse nad Labem se senátorem Davidem Smoljakem, starostkou Peček Alenou Švejnohovou a moderátorkou Veronikou Jirovovou z Milionu chvilek pro demokracii.  Po zhlédnutí krátkého dokumentu budeme debatovat o občanské společnosti a demokratických hodnotách.  Odkaz na Facebook událost naleznete zde. 

 • 15 září

  Povídání o Africe v Domě u Libuše

  S potěšením jsem přijal pozvání do Doma u Libuše na besedu o mých zkušenostech z humanitární mise v Keni, kde jsem působil v létě v roce 2011 a 2012. Dům u Libuše je centrum denních aktivit, které realizuje volnočasové a nácvikové programy pro osoby, jež mají zkušenost s duševním onemocněním.   

 • 18 září

  Mazinárodní symposium Sociální singularita v 21. století: Svět na křižovatce dějin

  S potěšením jsem přijal pozvání na mezinárodní symposium Sociální singularita v 21. století: Svět na křižovatce dějin, které se uskuteční 18. 9. v klášteře Sv. Anežky České v Praze.  Odkaz na web symposium, vč. programu a seznamu řečníků naleznete zde.  Odkaz na Facebook událost k nahlédnutí zde. 

 • 29 září

  Tchajwanský národní den

  S potěšením jsem přijal pozvání na oslavy tchajwanského národního dnu.   

 • 30 září

  Oslava 25. výročí vzniku Severské obchodní komory v ČR

  S potěšením jsem přijal pozvání na oslavu 25. výročí vzniku Severské obchodní komory v ČR (Nordic chamber of commerce).  

 • 01 říjen

  Russian human rights defenders - online meeting

  1. října proběhne online setkání s ruskými bojovníky za lidská práva a zástupci neziskových organizací. Tématem bude situace v Ruské federaci po nedávných parlamentních volbách.   

 • 01 říjen

  30 let od vzniku neziskové organizace Prosaz

  S potěšením jsem přijal pozvání na oslavu vzniku neziskové organizace Prosaz, která již 30 let pomáhá zdravotně postiženým. Organizace poskytuje služby osobní asistence, pečovatelské služby či domácí zdravotní péče. Dále také provozuje chráněné dílny, které zaměstnaly již více než 400 osob se zdravotním postižením.  Více o organizaci Prosaz na těchto webových stránkách. 

 • 07 říjen

  Konference "Úloha a místo zahraničních Čechů v bilaterálních vztazích a aktuální potřeby české diaspory"

  Pořádá Stálá komise Senátu PČR pro krajany v zahraničí 7.-8. 10. 9:00-18:00

 • 08 říjen

  Památný den sokolstva

  S potěšením jsem přijal pozvání starostky České obce sokolské Ing. Hany Moučkové na oslavy Památného dnes sokolstva.   

 • 11 říjen

  Forum 2000

  S potěšením jsem přijal pozvání na diskuzi v rámci Fóra 2000 s názvem "Co teď? Jak obnovit společnost na demokratických základech?"  

 • 12 říjen

  Výbor pro sociální politiku 12/10/2021

  Téma: novela zákona o sociálních službách  

 • 12 říjen

  Setkání s politikem Vladimirem Milovem

  12. 10. pořádá organizace Kulturus v mé senátorské kanceláři setkání s politikem a poradcem Alexeje Navalného Vladimirem Milovem.  Odkaz na Facebook akci zde.  

 • 18 říjen

  Prostor X - rozhovor

  Rozhovor pro Prostor X, téma: současná situace kolem zdravotního stavu prezidenta republiky, jednání Ústavní komise Senátu Celý záznam rozhovoru zde. 

 • 18 říjen

  DVTV - rozhovor

  Rozhovor pro DVTV, téma: současná situace kolem zdravotního stavu prezidenta republiky, jednání Ústavní komise Senátu Celý záznam rozhovoru zde. 

 • 19 říjen

  Podvýbor pro energetiku a dopravu 19/10/2021

  Témata: legislativa týkající se klimatického balíčku EU Fit for 55  

 • 19 říjen

  Stálá komise pro Ústavu ČR a parlamentní procedury 19/10/2021

  Témata: současná role prezidenta v povolebním vyjednávání zákon o styku komor Parlamentu

 • 21 říjen

  Promítání filmu "Past 2012"

  Promítání filmu „Past 2012“ režiséra Jevgenie Mitta; s aglickými titulky. Speciální host: Denis Luckevič. Řehořova 943/19, Praha 3 (kancelář senátora Marka Hilšera), 19:00. Organizátor: Kulturus

 • 21 říjen

  CNN Prima News - 360° Pavlíny Wolfové

  Rozhovor pro CNN Prima News v pořadu 360° Pavlíny Wolfové, téma: současná situace kolem zdravotního stavu prezidenta republiky, další postup Senátu Celý záznam rozhovoru zde. 

 • 22 říjen

  Přednáška sociologa a politologa Denise Bilunova

  „Historie antiputinského odporu v Rusku 2000-2021.“ Přednáška Denise Bilunova (sociloga, politologa, doktoranda FSV UK). Moderátor diskuse: Dr. Karel Svoboda. Tlumočeno do češtiny. Řehořova 943/19, Praha 3 (kancelář senátora Marka Hilšera), 19:00. Organizátor: Kulturus

 • 23 říjen

  Koncert pro Tibet

  S potěšením jsem přijal pozvání na Koncert pro Tibet v Malostranské besedě.   

 • 26 říjen

  17. schůze Senátu_26. 10. 2021

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde.  

 • 02 listopad

  Výjezdní zasedání do Saska a na Karlovarsko

  Výjezdní zasedání Podvýboru pro regiony v transformaci do Saska a na Karlovarsko v termínu 2.-3. 11. 2021 Témata: přeshraniční spolupráce, rozvoj Karlovarského kraje, sociální začleňování

 • 05 listopad

  17. schůze Senátu - pokračování

  Průběh schůze můžete sledovat zde.  Na pořadu pléna budou EU tisky, především návrhy z balíčku Fit for 55.

 • 05 listopad

  Události, komentáře

  Celý záznam zde.  Téma: senátní projednávání balíčku Fit for 55

 • 05 listopad

  CNN Prima News - Divoká karta

  Celý záznam zde.  Témata: prezidentovo zdraví, kandidatura na prezidenta, sestavování nové vlády

 • 08 listopad

  Radio Z - rozhovor

  Rozhovor v pořadu Interview Martina Kováře.  Témata: současná politická situace, povolební vyjednávání, aktuální senátní agenda

 • 09 listopad

  Komise pro Ústavu a parlamentní procedury - 9/11/2021

  Téma: ústavní článek č. 66  

 • 09 listopad

  Studentská konference "Dnes jsem jako senátor"

  S potěšením jsem od Nadačního fondu Modrá rybka přijal pozvání na studentskou konferenci "Dnes jsem jako senátor" na téma Česko-afghánské vztahy.

 • 10 listopad

  TV Barrandov - Na ostří nože

  Interview na TV Barrandov v pořadu Na ostří nože. Celý záznam rozhovoru si můžete poslechnout zde. 

 • 11 listopad

  Setkání s Taccjanou Chomičovou

  V Senátu jsem měl tu čest přijmout členku Koordinační rady Běloruska a sestru Marie Kalesnikavové Taccjanu Chomičovou. Z polského azylu vede z polského azylu mezinárodní kampaň s cílem dosáhnout propuštění nejen Marie Kalesnikavové, ale i stovek dalších nespravedlivě stíhaných občanů. Při její návštěvě v Senátu jsem ji ujistil, že se může spolehnout na naši podporu. Mám také naději, že nastupující vláda bude vykonávat nejen ve vztahu k autoritářským zemím politiku opírající se o ochranu lidských práv a demokratických hodnot.    

 • 16 listopad

  Zuzana Čaputová v Senátu

  16. 11. přivítáme v Senátu prezidentku Slovenska, J.E. Zuzanu Čaputovou. V horní komoře obdrží Stříbrnou medaili předsedy Senátu PČR.  

 • 16 listopad

  Setkání se Zuzanou Čaputovou v Knihovně Václava Havla

  Tématem debaty bude odkaz sametové revoluce.   

 • 17 listopad

  Pulse of Europe - debata o budoucnosti ČR v EU

  S potěšením jsem přijal pozvání na debatu o budoucnosti ČR v EU, kterou pořádá Pulse of Europe v rámci akce Sametový Můstek do Evropy. V debatě dále vystoupí Danuše Nerudová, Mikuláš Peksa a Martin Exner.  Více informací o celém programu akce naleznete zde. 

 • 24 listopad

  Výbor pro zdravotnictví

  Jako jeden z předkladatelů návrhu o zavedení tzv. STOMA karty se zúčastním Výboru pro zdravotnictví. Dosavadní znění zákona o silničním provozu neupravuje postavení osob postižených stomií. Za předpokladu, že osoby postižené stomií nemají nárok na kartu ZTP, nepřiznává jim současná právní úprava žádná zvláštní práva s ohledem na provoz na veřejných komunikacích. Tuto mezeru předložený návrh zákona zaplňuje.    

 • 25 listopad

  Rozhovor se studenty Gymnázia Na Zatlance

 • 02 prosinec

  Konference Kam kráčíš, Česko/Evropo 2021

  S potěšením jsem přijal pozvání na online konferenci Kam kráčíš, Česko/Evropo 2021.  Cílem konference je poskytnout přehled politického, hospodářského a společenského vývoje České republiky v kontextu střední Evropy. Odkaz na webové stránky konference naleznete zde. 

 • 07 prosinec

  Konference Ruská demokratická diaspora a dialog s Evropou

  Dne 7. 12. proběhla v Senátu konference "Ruská demokratická diaspora a dialog s Evropou". Konferenci jsme pořádali ve spolupráci s parlamentní platformou Přátelé svobodného Ruska, organizací Kulturus a Katedrou politologie a evropských studií filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Konference se uskutečnila u příležitosti 100. výročí Masarykovy Ruské pomocné akce, a jejím cílem bylo prezentovat současnou Ruskou demokratickou diasporu v České republice a Evropě. Na konferenci vystoupila mj. jedna z hlavních tváří ruské politické opozice Dmitrij Gudkov. V rámci konference byla také představena myšlenka otevření nového ruského centra v Praze, které by bylo místem pro diskuzi o ruské kultuře, historii či česko-ruských vztazích.

 • 08 prosinec

  Výbor pro sociální politiku 8/12/2021

 • 14 prosinec

  Podvýbor pro regiony v transformaci 14/12/2021

  Téma: školství ve strukturálně postižených regionech  

 • 15 prosinec

  18. schůze Senátu_15/12/2021

  Výběr bodů jednání pléna Senátu: legislativa vztahující se s epidemie Covid-19 krizové ošetřovné kompenzační bonus příspěvek při nařízené karanténě novela ZMPS - úprava rozhodování o uznání cizozemských rozhodnutí o osvojení dětí teritorialita exekutorů novela horního zákona odstranění monopolu VZP při pojištění cizinců žijících v ČR

 • 21 prosinec

  Pietní akt - výročí úmrtí genmjr. Rudolfa Pernického

  Pietní akt, který proběhne u příležitosti 16. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 77. výročí zahájení operace Tungsten v úterý 21. prosince 2021 od 11 hodin u pomníku na Brandejsově náměstí v Praze-Suchdole.

 • 17 leden

  Setkání s ministrem zahraničí Janem Lipavským

  Dnes jsme v rámci platformy Přátelé Svobodného Ruska jednali s ministrem zahraničí  Janem Lipavským o možnostech podpory svobodomyslných Rusů. Diskutovali jsme udělování humanitárních víz pro pronásledované, ale také kontrolu špinavých peněz ruských korupčníků na českém území.  

 • 18 leden

  Komise pro média a sdělovací prostředky 18/1/2022

 • 19 leden

  Přijetí Žanny Němcovové v Senátu

  V Senátu přivítáme Žannu Němcovovou, ruskou novinářku a dceru Borise Němcova, ruského opozičního politika, který byl v roce 2015 zastřelen v Moskvě.  Hlavními tématy setkání budou aktuální situace opozičních sil v Rusku a možnosti další spolupráce v rozvoji společných projektů v rámci českého akademického prostředí.  

 • 20 leden

  Schůze Senátu - 20/1/2022

  Průběh schůze můžete sledovat zde.  Výběr z bodů jednání: úprava nároku příspěvku na bydlení (reakce na rapidní navýšení cen energií) novela zákona o silničním provozu (zavedení tzv. stoma karty), jíž jsem spolupředkladatelem novela horního zákona, pod kterou jsem také připojil svůj podpis

 • 24 leden

  Setkání ke kampani proti politické podpoře XXIV. zimních olympijských her v Pekingu

  S potěšením jsem se zúčastnil setkání ke kampani proti politické podpoře XXIV. zimních olympijských her v Pekingu. Setkání se zúčastnil koordinátor této celosvětové kampaně pan Dhondup Wangchen, tibetský filmový režisér a vězeň svědomí, kterého doprovodil ředitel evropské části mezinárodní organizace Campaign for Tibet (ICT), pan Whangpo Thetong. 

 • 27 leden

  Zastupitelstvo hl. m. Prahy

  Účast na zastupitelstvu hl. m. Prahy, na kterém se bude projednávat petice občanů "Chceme kvalitní čtvrť u Nákladového nádraží Žižkov".  

 • 31 leden

  Rádio Proglas - rozhovor

  S potěšením jsem přijal pozvání do Radia Proglas k rozhovoru nad tématem korespondenční volby pro české občany pobývající v zahraničí.  Celý záznam si můžete poslechnout zde. 

 • 03 únor

  20. schůze Senátu_3/2/2022

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde. Hlavní body jednání: novela exekučního řádu - návrh na zavedení místní příslušnosti exekutorů a slučování exekucí povinného pod jednoho exekutora návrh zákona o mimořádném ředitelském volnu a mimořádném vzdělávání distančním způsobem

 • 06 únor

  Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News

  Debata na CNN Prima News v Partii Terezie Tománkové. Celý záznam debaty zde.  Témata: kandidatura na prezidenta OH v Číně situace na Ukrajině dva roky pandemie

 • 08 únor

  Interview pro polský on-line časopis Spider'sweb

  Téma: role a vliv Číny ve střední a východní Evropě  

 • 10 únor

  20. schůze Senátu - pokračování_10/2/2022

  Průběh schůze Senátu můžete sledovat zde.  Hlavní body pandemický zákon novela exekučního řádu - místní příslušnost exekutorů a sloučení exekucí povinného u jednoho exekutora

 • 15 únor

  Debata s občany v Horním Bezděkově

  S potěšením jsem přijal pozvání na debatu s občany do Horního Bezděkova na téma "Česko hledá prezidenta". V debatě, kterou pořádá spolek Klíče pro demokracii, vystoupím společně se senátorem Davidem Smoljakem.  Jste srdečně zvání!

 • 15 únor

  Český rozhlas - rozhovor

  Rozhovor na téma rozvolňování opatření a současné situace. Celý záznam rozhovoru zde.   

 • 16 únor

  CNN PrIma - 360° Pavlíny Wolfové

  Téma: situace na ukrajinsko-ruských hranicích. Celý záznam zde. 

 • 22 únor

  Podvýbor pro energetiku a dopravu_22/2/2022

 • 22 únor

  Výbor pro sociální politiku_22/2/2022

 • 22 únor

  Stálá komise pro Ústavu a parlamentní procedury_22/2/2022

  Téma: korespondenční volba pro české občany pobývající v zahraničí  

 • 22 únor

  Podvýbor pro regiony v transformaci_22/2/2022

 • 23 únor

  Návštěva domova pro seniory v Mělníku

  S potěšením jsem přijal pozvání k návštěvě domova pro seniory v Mělníku.  Po besedě se seniory o lékařské humanitární misi v Keni, kterou jsem absolvoval v letech 2011 a 2012, mě majitel domova provedl objektem bývalého augustiniánského kláštera, který za poslední dva roky přeměnili v útulný domov pro téměř 100 seniorů. 

 • 02 březen

  21. schůze Senátu - 2/3/3022

  Průběh schůze Senátu zde.  

 • 08 březen

  Akce Kina pro Ukrajinu

 • 09 březen

  Podvýbor pro energetiku a dopravu_9/3/2022

 • 14 březen

  Vystoupení na zastupitelstvu Prahy 2

  Na jednání zastupitelstva Prahy 2 vystoupím v otázce stavby nedaleko Vyšehradu. Dle všeho stavba probíhá v rozporu se stavebním povolením. S touto kauzou se na mě obrátili občané z blízkého sousedství, kteří problém neúspěšně řeší již několik měsíců. 

 • 16 březen

  Výbor pro sociální politiku_16/3/2022

 • 17 březen

  23. schůze Senátu - 17/3/2022

  Body jednání: novely zákonů týkající pomoci ukrajinským uprchlíkům Program schůze zde. 

 • 22 březen

  Marek v Sušici

  odkaz na Facebook událost zde. 

 • 28 březen

  Kulatý stůl Dostupnost paliativní a hospicové péče v sociálních službách

  Společně s Asociací poskytovatelů sociálních služeb organizuji v Senátu kulatý stůl s názvem Dostupnost paliativní a hospicové péče v sociálních službách.  Cílem kulatého stolu je ve spolupráci s odborníky prodiskutovat současný stav paliativní a hospicové péče v sociálních službách a nabídnout možná řešení vedoucí ke zvýšení dostupnosti a kvality poskytovaných služeb. 

 • 28 březen

  Sběr podpisů na Andělu

  S mnohými z vás popovídat u svého petičního stánku na pražském Andělu a jsem za tato setkání moc rád. Zároveň děkuji všem, kteří se zastavili připojit svůj podpis na podporu mé kandidatury na prezidenta v roce 2023. FOTO: Jan Skiman

 • 29 březen

  Setkání s občany v Čáslavi

  V rámci svého dalšího výjezdu za občany po republice zavítám do středočeské Čáslavi. Zajímá Vás názor budoucího prezidentského kandidáta na budoucnost energetiky v ČR, sociální témata, zdravotnictví či válku na Ukrajině, uprchlickou krizi a další aktuální témata? Přijďte k petičnímu stánku na náměstí Jana Žižky z Trocnova v úterý 29. 3. 15:00 - 16:30. Celý program návštěvy Čáslavi: 15:00 – 16:30 Petiční stánek na náměstí Jana Žižky z Trocnova, setkání s občany - FB událost ZDE. 16:30 – 18:00 Pivo/káva s Markem, restaurace hotelu GRAND, viz ZDE.  18:30 - Setkání a beseda v klubu Gumárna, viz ZDE. 

 • 29 březen

  Podvýbor pro energetiku a dopravu_29/3/2022

  Témata: evropské tisky (plynový balíček, podpora dálkové a přeshraniční železniční dopravy) využití vodíkové technologie jako zdroje energie v průmyslu a dopravě

 • 29 březen

  Komise pro Ústavu ČR_29/3/2022

  Téma: branný zákon

 • 01 duben

  Co dělají školy pro demokracii?

  Vzbuzovat zájem o aktivní občanskou angažovanost a nezištnou službu je důležité v co nejútlejším věku. Proto jsem s potěšením přijal pozvání do soutěže "Co dělají školy pro demokracii?", která inspirativním způsobem dětem ukazuje, jak aktivně ovlivňovat své okolí a přijímat odpovědnost.

 • 06 duben

  24. schůze Senátu_6/4/2022

  Průběh schůze můžete sledovat zde.   

 • 06 duben

  Stálá komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí

 • 11 duben

  Debata Česká energetika na rozcestí

  První debata z cyklu „Kam kráčíš, republiko?" na téma Česká energetika na rozcestí. Mými hosty byli Dana Drábová, předsedkyně SÚJB a Martin Sedlák, ředitel Svazu moderní energetiky. Odkaz na celý záznam debaty zde.   

 • 13 duben

  Návštěva Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

  Návštěva RRTV členů Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky. 

 • 13 duben

  Rozhovor pro Českou manažerskou asociaci

 • 14 duben

  Návštěva v nemocnici sv. Alžběty Na Slupi

  Dnes jsem navštívil nemocnici sv. Alžběty v Praze Na Slupi, která se specializuje na často opomíjenou, a přitom tolik potřebnou následnou péči. Následná péče je to, co potřebují především starší pacienti na doléčení, rehabilitaci a zotavení třeba po operaci. Nemocnice se samozřejmě jako celé naše zdravotnictví potýká s nedostatkem zdravotníků a především zdravotních sester.  Do práce se zde zapojila i zdravotní sestra Maryna z Ukrajiny. Pracuje jako podpůrný personál a po zvládnutí českého jazyka a nutných aprobací může pracovat jako sestra. Už dnes je přínosem pro české pacienty. Maryna odjela z Charkova se svojí dcerou, která v den zahájení útoku na Ukrajinu dokončila právnickou fakultu. Její syn i manžel brání své město, které je nyní bombardováno a připravuje se na útok ruské armády. Doufejme, že Ukrajinci zvítězí a rodiny se budou moci opět spojit.

 • 19 duben

  CNN Prima News - Co Čech, to politik

  S potěšením jsem přijal pozvání do CNN Prima News do pořadu Co Čech, to politik. Odkaz na celý záznam naleznete zde. 

 • 20 duben

  Návštěva Ústavu jaderného výzkumu Řež

  V rámci senátního Podvýboru pro energetiku a dopravu navštívíme Ústav jaderného výzkumu Řež.  Témata výjezdu: modulární jaderné reaktory vodíkové technologie zpracování jaderného odpadu radiofarmaka

 • 23 duben

  Den pro zdraví

  S potěšením jsem přijal pozvání na Den pro zdraví v rámci národního programu pro ozdravění populace ČR. Akce se koná v pražském sportovním a relaxačním centru Žluté lázně. Na místě si bude možné vyzkoušet celou řadu pohybových aktivit.  Akce probíhá od 9 do 14 hod. Vstup zdarma. Hlavními pořadateli akce jsou organizace Senior fitnes a Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra. 

 • 26 duben

  Komise pro Ústavu

  Téma jednání komise: praxe udělování milostí prezidentem republiky.  

 • 28 duben

  Oběd s Tenzinem Tsunduem

  S potěšením jsem přijal možnost přijmout v Senátu tibetského literáta a lidskoprávního aktivistu Tenzina Tsundueho. Tenzin Tsundue se narodil tibetským uprchlíkům v indickém exilu, vystudoval literaturu, vydal několik sbírek básní a esejů a veškerou svou energii a invenci věnuje aktivitám za svobodný Tibet.  

 • 29 duben

  Beseda v Telnici

  S potěšením jsem přijal pozvání na besedu do Telnice u Brna.  Pozvánku na besedu naleznete pod tímto odkazem. 

 • 30 duben

  Setkání s občany v Brně

  V rámci své předvolební kampaně zavítám do Brna, kde se společně můžeme setkat u mého petičního stánku. Na místě bude možné podepsat petiční arch na podporu mé prezidentské kandidatury.  Kde? Masarykova ulice (poblíž rohu Masarykovy a Kapucínského náměstí) Kdy? 10:45-12:30 Ještě před sběrem podpisů navštívím Fakultní nemocnici u sv. Anny. 

 • 03 květen

  Setkání s občany v Olomouci

  V rámci své předvolební kampaně zavítám do Olomouce, kde se společně můžeme setkat u mého petičního stánku. Na místě bude možné podepsat petiční arch na podporu mé prezidentské kandidatury.  Kde? Horní náměstí Kdy? 14:30-17 hod Od 17:30 se pak zúčastním debaty se studenty na katedře politologie a evropských studií FF UP. 

 • 04 květen

  Setkání s občany v Mohelnici

  Další zastávkou v rámci mé kampaně bude Mohelnice, kde se spolu můžeme setkat na veřejné besedě 4. 5. od 16:30 v Hospodě Za Starých Časů.  Odkaz na FB událost naleznete zde. 

 • 06 květen

  Setkání s velvyslancem Portugalska

  S potěšením jsem přijal pozvání na jednání s velvyslancem Portugalska, jeho excelencí Luísem de Almeidou Sampaiem. Hovořit budeme o situaci na Ukrajině, ale také situaci na české politické scéně.   

 • 06 květen

  Sběr podpisů v Praze na Andělu

  Foto © Tom Rimpel  

 • 06 květen

  Setkání s tchajwanským ambasadorem

  S potěšením jsem se setkal se s vedoucím Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře. Diskutovali jsme spolupráci Česka a Tchaj-wanu, především stran podpory začlenění Tchaj-wanu do jednání Světového zdravotnického shromáždění (WHA) v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Tchaj-wan se vyznačuje špičkovým zdravotnictvím a lékařskou vědou na světové úrovni. Přesto se nemůže jednání účastnit z důvodu blokace ze strany Číny.  Již třetím rokem se proto účastním kampaně s cílem vytvořit politický tlak vedoucí k začlenění Tchaj-wanu do WHA. 

 • 11 květen

  25. schůze Senátu_11. května 2022

  Průběh schůze ke sledování zde. 

 • 13 květen

  Návštěva studentů IPS FSVK UK v Senátu

  Návštěva studentů Institutu politologických studií fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Senátu.  

 • 13 květen

  Setkání s velvyslanci Lotyšska a Litvy

  Setkání zástupců Přátel svobodného Ruska s velvyslanci Lotyšska a Litvy (zástupce Estonska se z pracovních důvodů ze schůzky omluvil) ohledně rozšíření parlamentní spolupráce se zástupci Pobaltí především v otázce podpory Ukrajině a její poválečné obnově.  

 • 16 květen

  Výjezdní zasedání do Gruzie a Arménie

  Výjezdní zasedání Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky do Gruzie a Arménie v termínu 16.-19. května.  Na programu je kromě setkání s vysokými politickými představiteli obou států především setkání s nezávislými novináři a zástupci médií. 

 • 20 květen

  Setkání s občany v Praze Andělu

  S mnohými z vás popovídat u svého petičního stánku na pražském Andělu a jsem za tato setkání moc rád. Zároveň děkuji všem, kteří se zastavili připojit svůj podpis na podporu mé kandidatury na prezidenta v roce 2023.

 • 23 květen

  Setkání s občany v Mnichově Hradišti

  Další zastávkou v mých cestách po ČR bylo Mnichovo Hradiště. Kromě sběru podpisů na Masarykově náměstí jsem navštívil organizace, které se starají o seniory. Diskutovali jsme o problémech, které trápí sytém pečovatelských služeb a co by se mělo zmenit v zákoně o sociálních službách. V podvečer jsem absolvoval debatu s občany v Kafé Ořech. Děkuji starostovi Ondřeji Lochmanovi za pozvání a všem z Hradiště velké díky za podnětné rozhovory a ochotu zapojit se do sběru podpisů.

 • 24 květen

  Konference žákovských parlamentů

  S potěšením jsem přijal pozvání vystoupit jako host na konferenci žákovských parlamentů. Konference se zúčastní 4 školy a cca 60-70 žáků od 4.- 9. ročníků.  

 • 25 květen

  Společné jednání výborů pro sociální politiku_25/5/2022

  Společné jednání sněmovního a senátního Výboru pro sociální politiku se zástupci Výboru pro zaměstnanost a sociální záležitosti Evropského parlamentu (European Parliament's Committee of Employment and Social Affairs).  

 • Na tento den znejsou naplánované žádné akce

Nenechte si ujít


Sociální sítě