Přejít na hlavní navigaci

Drobečková navigace

KALENDÁŘ

 • 28 listopad

  Konference ve francouzském Národním shromáždění

  Ve dnech 28.-29 listopadu se na pozvání Frédérica Petita, poslance francouzského Národního shromáždění, zúčastním meziparlamentního setkání u příležitosti oslav 30 let od pádu železné opony. V rámci debaty vystoupím s příspěvkem o Sametové revoluci a pádu komunistické diktatury v Československu a roli Václava Havla.

 • 09 prosinec

  Baťa - první globalista - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na promítání dokumentárního filmu Baťa – první globalista. 9. prosince 2019 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři, Řehořova 19, Praha 3 - Žižkov

 • 13 leden

  Mečiar - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na promítání dokumentárního filmu Mečiar. 13. ledna 2020 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři, Řehořova 19, Praha 3 – Žižkov

 • 10 únor

  Až přijde válka - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na promítání dokumentárního filmu Až přijde válka. 10. února 2020 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři, Řehořova 19, Praha 3 - Žižkov  

 • 11 listopad

  Debata se studenty brněnského gymnázia

  11. listopadu od 10:00, Cejl 73, Brno (budova odboru školství JMK)  

 • 21 květen

  Výstava "Váš pohled, náš svět"

  Dne 21. května 2019 se v Chodbě místopředsedů v Senátu PČR uskutečnila vernisáž veřejné výstavy s názvem „Váš pohled, náš svět“. Nad výstavou, kterou pořádala organizace Centrum provázení, jsem převzal záštitu. Centrum provázení nabízí podporu rodinám dětských pacientů s vzácným či těžkým zdravotním postižením při léčebné i paliativní péči.

 • 11 listopad

  Svědkové Putinovi - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na promítání dokumentárního filmu Svědkové Putinovi. 11. listopadu 2019 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři, Řehořova 19, Praha 3 - Žižkov

 • 06 listopad

  Debata s občany v Čáslavi

  6. listopadu 2019 od 19 hodin, Nová scéna Dusíkova divadla v Čáslavi

 • 16 říjen

  Debata s občany v Mohelnici

  Rád jsem přijal milé pozvání debatovat v Mohelnici. Na debatě, jež se uskutečnila 16. října 2019, jsme diskutovali nejenom otázky týkající se mé práce v Senátu, ale také postřehy z mé prezidentské kandidatury či mého působení na lékařské misi v Africe.

 • 08 říjen

  Vernisáž výstavy v Českém Krumlově

  U příležitosti 30. výročí masakru na náměstí Nebeského klidu v Pekingu zaštítil Marek Hilšer fotografickou výstavu dokumentující tehdejší dramatické události, které znamenaly konec snah o demokratizaci čínského komunistického režimu.

 • 07 říjen

  Forman vs. Forman - Cyklus dokumentárních filmů v senátorské kanceláři

  Srdečně Vás zvu na projekci dokumentárního filmu Forman vs. Forman. Hostem večera bude autorka filmu paní Helena Třeštíková. 7. října 2019 od 18:30 v obvodní senátorské kanceláři Marka Hilšera, Řehořova 19, Praha 3 - Žižkov

 • 22

  Výstava "Masakr na náměstí Nebeského klidu 1989"

  Dne 22. července jsme v prostorách Valdštejnské zahrady zahájili výstavu k 30. výročí masakru na náměstí Nebeského klidu. Vernisáže se zúčastnili také velvyslanci několika zemí, například USA, Francie, Chorvatska, Švýcarska či Tchaj-wanu. Veřejnost měla možnost si volně přístupnou výstavu prohlédnout do konce měsíce srpna. 

 • 28 květen

  Čína 30 let po masakru na náměstí Nebeského klidu

  Dne 28. května proběhla v mé senátorské kanceláři debata na téma Čína 30 let po masakru na náměstí Nebeského klidu. V rámci debaty vystoupili prof. Olga Lomová, sinoložka působící na Ústavu Dálného východu na Filozofické fakultě UK, a dále Filip Jirouš a Kateřina Procházková, analytici projektu Sinopsis. 

 • 21 květen

  Výstava "Váš pohled, náš svět"

  Dne 21. května 2019 se v Chodbě místopředsedů v Senátu PČR uskutečnila vernisáž veřejné výstavy s názvem „Váš pohled, náš svět“. Nad výstavou, kterou pořádala organizace Centrum provázení, jsem převzal záštitu. Centrum provázení nabízí podporu rodinám dětských pacientů s vzácným či těžkým zdravotním postižením při léčebné i paliativní péči.

 • 25 duben

  Debata českých a francouzských občanů o společné Evropě

  Dne 25. dubna 2019 proběhla ve Sloupovém sálu v Sněmovní 7 debata o budoucnosti Evropské unie z pohledu Čechů a Francouzů. Debata byla pořádána ve spolupráci s Frédericem Petitem, poslancem francouzského Národního shromáždění reprezentujícího francouzské občany žijící ve střední a východní Evropě.

 • 01 duben

  Velezrada aneb Porušuje prezident hrubě Ústavu?

  Debata na téma velezrada a porušování Ústavy

 • 20 říjen

  Pracovní cesta Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky do Ruské federace

  V rámci práce Stálé komise pro sdělovací prostředky jsem navrhl oficiální cestu do Ruské federace, kde jsme se zabývali svobodou slova. Cesta se uskutečnila v termínu 20.-23. října. Kromě představitelů Rady federace jsme jednali se zástupci opozičních politiků, navštívili nezávislá média a podpořili organizaci Memoriál, která se zabývá studiem totality v bývalém Sovětském svazu. V rámci oficiální cesty jsme položili květiny na pietní místo, kde byl zavražděn opoziční politik Boris Němcov.

 • 27 listopad

  Přednáška na FHS: Zkušenosti s politickým marketingem

 • 04 prosinec

  13. schůze Senátu

  4. prosince 2019 se uskuteční 13. schůze Senátu. Na programu bude mimo jiné hlasování o návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociální podpoře. Součástí projednávaného tisku je také navýšení rodičovského příspěvku. Celý program naleznete zde.

 • 11 prosinec

  14. schůze Senátu

 • 13 prosinec

  Studentská konference Totalita vs. demokracie včera, dnes a zítra

  Dne 13. 12. vystoupím na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži na studentské konferenci "Totalita vs. demokracie včera, dnes a zítra". V rámci konference se do diskuze zapojí také učitelé a především studenti.

 • 12 únor

  Setkání občanů k problematice krátkodobého ubytování

  12. února se zúčastním setkání občanů k problematice krátkodobého ubytování a jeho dopadů na život. Akce proběhne od 17:00 v aule ZŠ Vodičkova pod záštitou spolku Snesitelné bydlení v centru Prahy. Odkaz na FB událost naleznete zde.  

 • Na tento den znejsou naplánované žádné akce

Nenechte si ujít


Sociální sítě