Přejít na hlavní navigaci

Drobečková navigace

Hnutí MHS

Proč vzniklo Hnutí MHS?

Hnutí Marek Hilšer do Senátu vzniklo za účelem podpory veřejného působení bývalého kandidáta na prezidenta Marka Hilšera.

Po prezidentských volbách, v nichž dostal důvěru téměř 450 000 občanů, vznikla potřeba vytvořit právní a finanční zázemí pro jeho kandidaturu do Senátu a další nezávislé veřejné působení. 

To bylo možné jen prostřednictvím založení vlastního politického hnutí. Kandidatura bez politické právnické osoby by znamenala jak složité právní postavení pro další veřejnou činnost, tak především zřeknutí se státního příspěvku na mandát a tím znevýhodnění oproti jiným politickým subjektům.  V opačné případě by jeho politická činnost byla pod politickou a finanční kontrolou jiné politické strany nebo hnutí.

Členové hnutí

Členy hnutí jsou podporovatelé nezávislého politického působení Marka Hilšera. V současné době má hnutí 7 členů.   

Transparentnost využívání prostředků

Činnost hnutí je financována z darů občanů a státního příspěvku na mandát. Proto klade důraz na transparentní financování nad rámec zákona. Na transparentních účtech hnutí zveřejňuje nejen finanční zdroje, ale také provozní náklady a užití finančních prostředků. To zákon politickým stranám a hnutím neukládá.          

Finanční prostředky hnutí nejsou využívány na mzdy členů hnutí. Jsou určeny pouze na politickou činnost hnutí související s veřejným působením Marka Hilšera.

Transparentní účet pro příjmy hnutí 

Transparentní účet pro výdaje hnutí 

Výroční finanční zpráva 2020

Výroční finanční zpráva za rok 2019

Výroční finanční zpráva za rok 2018 

Zpráva o financování volební kampaně do Senátu 2018

Volební účet pro volby do Senátu 2020 - volební obvod č. 60

Zpráva o financování volební kampaně do Senátu 2020 - kandidát Lukáš Berta, volební obvod č. 60, Brno-město

 

 


Sociální sítě